Ana Sayfa
Hakkımızda
Üyelik Bilgileri
Sözleşmeler
Çalışmalarımız
Mevzuatlar
Üyelerimiz
Makale ve Yazılar
Klinik Rehberi
Duyurular
İletişim
Linkler
Faydalı Bilgiler

Duyurular > 2.ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KONGRESİ
                      2.ULUSLARARASI ÖĞRENCİ KONGRESİ
          İlki geçen yıl Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde YYÜ Bilimsel Araştırma ve Kongre Topluluğu (YÜBAT) tarafından ulusal olarak gerçekleştirilen “Veteriner Öğrenci Kongresi”, bu yıl uluslararası olarak organize edildi.
Kongre, yapılan protokol töreni ile başladı. Kongrenin açılış törenine YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Hakkâri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ebubekir Ceylan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Van İl Müdürü Fevzi Altuner, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Demirel, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Soygüder, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
            Bu yıl uluslararası olarak düzenlenen kongreye Azerbaycan Devlet Üniversitesi, İran Urumiye ve Tebriz Üniversitelerinden öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Yurtiçinden ise Ankara Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Kafkas Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi, Dicle Üniversitesi öğrencileri katıldı.
            Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Sebahattin Yazıcı’nın şiveli ve esprili konuşması salonda ilgiyle izlendi. Ardından Doğu Anadolu’da modern bir çiftliğin de kurulabileceğini gösteren VATBO Genel Sekreteri Ali Kasaboğlu şuan için 800 baş ithal simental cinsi hayvanların bulunduğu örnek bir projeden bahsetti. Türk Veteriner Hekimler Birliği adına Van VHO Başkanı Prof.Dr. Yakup Can Sancak Birliğin işleyişi ve meslek etiği hakkında bilgi verdi.
   
   

 


Adres: Fatih Mahallesi Ihlamur Sokak Birlik Apartmanı B Blok No:15/1 TRABZON/TÜRKİYE
Tel:  + 9 0 462 229 08 72
Fax: + 9 0 462 229 08 72