Ana Sayfa
Hakkımızda
Üyelik Bilgileri
Sözleşmeler
Çalışmalarımız
Mevzuatlar
Üyelerimiz
Makale ve Yazılar
Klinik Rehberi
Duyurular
İletişim
Linkler
Faydalı Bilgiler

Duyurular > 2011 DÜNYA VETERİNER HEKİMLİĞİ YILI

Veteriner Hekimlik eğitiminin başlaması ile hayvan biyolojisi ve patolojisi üzerinde yapılan çalışmalar, insan hekimliğinin gelişmesine büyük katkılarda bulundu. Veteriner hekimler; hayvan sağlığının korunması ve refahının geliştirilmesi yanı sıra, Global açlığın azaltılması, Zoonoz hastalıkların önlenmesi, gıda kalitesi ve güvenliğinin sağlanması, biyomedikal araştırmalar ve çevre ve biyo çeşitliliğin korunması alanında yaptıkları çalışmalarla halk sağlığı alanına büyük katkılarda bulundular.

7 Mayıs1998 yılında, World Organisation for Animal Health (OIE), Ministry of Agriculture and Fisheries, Higher Council of the Order of Veterinarians, National Veterinary Unions’, Federation French Veterinary Academy ile diğer altı mesleki kurum üyeler bir araya gelerek, "Dünya Veteriner Hekimliği Yılı"nın federatif yapısı olan "Vet 2011 Committee" sini oluşturdular ve bu doğrultuda bir anlaşmayı imzaladılar. Daha sonra Dünyanın bir çok ülkesinden katılım ve üyelikle "World Veterinary Year" girişimi Uluslararası bir organizasyona dönüştü.

Kurucu üyelerin dışında 25 Associate members, 466 Corresponding members, 6 Institutional partners, 6 Institutional partners, 10 Business partners  girişimi desteklemektedir. Bu üyelerden bazıları World Veterinary Association, International  Veterinary Students Association (IVSA), Federation of Veterinarians of Europe (FVE), African Veterinary Association, Panamerican Association for Veterinary Sciences (Panvet), Federation of Asian Veterinary Associations, European Association of Establishments for Veterinary Education, American Veterinary Medical Association, International Federation for Animal Health (IFAH) gibi dünyanın en önemli Veteriner kuruluşlarıdır. Ulusal Vet2011 Komitesinde çok sayıda ülke yanısıra Türkiye de bulunuyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Adres: Fatih Mahallesi Ihlamur Sokak Birlik Apartmanı B Blok No:15/1 TRABZON/TÜRKİYE
Tel:  + 9 0 462 229 08 72
Fax: + 9 0 462 229 08 72