<Strong>Türkiye – Deprem Mağduru Hayvanlara Gönüllü Veteriner Hekim Şefkati</Strong>Elazığ ve Malatya'da depremden etkilenen hayvanlar için 125 veteriner hekim gönüllü olarak hizmet veriyor. Veteriner hekimler, yüzlerce yaralı hayvana müdahale etti. Hayvan çadırları kurulurken, yem desteği de sağlanıyor.

Elazığ'da depremin yaraları sarılmaya çalışılırken, bölgeye gelen veteriner hekimler hayvanların yardımına koşuyor. Malatya ve Elazığ da depremden zarar gören hayvanları muayene ve tedavi etmek üzere 125 gönüllü veteriner hekim sahada çalışmalara başladı.

Yetiştiricilerin depremden zarar gören ve yaralanan hayvanları başta olmak üzere, büyükbaş, küçükbaş, evcil ve yaban hayvanların tüm teşhis ve tedavi hizmetleri, Elazığ ve Malatya Veteriner Hekimleri Odalarına kayıtlı veteriner hekimler tarafından ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

<Strong>Koronavirus 2019 (2019 N-Cov) Hakkında Soru Ve Cevaplar</Strong>

Yeni Tip Koronavirus 2019 nedir?

   Koronavirüsler, RNA (ribonükleik asit) virüs ailesidir. Koronavirüs diye adlandırılmalarının sebebi virüs partikülünün, lipit zarın etrafında sivri uçlu proteinlerden oluşmuş taç* şeklinde bir görünüme sahip olmasıdır. CoV enfeksiyonları insanlarda ve hayvanlarda yaygındır. Bazı CoV suşları zoonozdur (yani hayvanlardan insanlara bulaşabilir) ancak birçok suşu zoonoz değildir.   İnsanlarda CoV, basit soğuk algınlığı dâhil olmak üzere daha şiddetli seyreden Ortadoğu Solunum Yolu Sendromundan (MERS CoV"nin neden olduğu) Akut Solunum Yolu Sendromuna (SARS CoV"nin neden olduğu) kadar birçok farklı hastalığa neden olabilir. Detaylı araştırmalar, SARS CoV hastalığının insanlara misk kedilerinden, MERS CoV hastalığının ise tek hörgüçlü develerden bulaştığını göstermiştir.

TARİHÇE
ÜYELİK BİLGİLERİ
SÖZLEŞMELER
FOTO GALERİ
İLETİŞİM BİLGİLERİ
VİDEO GALERİ