Ana Sayfa
Hakkımızda
Üyelik Bilgileri
Sözleşmeler
Çalışmalarımız
Mevzuatlar
Üyelerimiz
Makale ve Yazılar
Klinik Rehberi
Duyurular
İletişim
Linkler
Faydalı Bilgiler

Duyurular > 4. ULUSLARARASI VETERİNER ÖĞRENCİ KONGRESİ VAN'DA YAPILDI

YYÜ Bilimsel Araştırma ve Kongre Topluluğu tarafından organize edilen IV.Uluslararası Veteriner Öğrenci Kongresi 11-13 Mart 2015 tarihleri arasında Prof.Dr.Cengiz Andiç Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Bu yıl 4.düzenlenen Veteriner Öğrenci Kongresi , YYÜ Kampüsü Etkinlik sektör,akademisyen,oda başkanları ve çok sayıda veteriner hekim öğrencilerin katılımıyla Van’da gerçekleşti.

Yurtiçinden ve yurt dışından çeşitli fakültelerin katılımı ile birlikte gerçekleşen kongreye konuşmacı olarak Trabzon Bölgesi VHO Sebahattin Yazıcı, Bursa VHO Sinan Sağlam, Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim üyesi Prof.Dr.Mustafa Tayar,Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi dekanı Prof.Dr.Engin Kennerman,İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Öğretim üyesi Prof.Dr.Erman Or, Aksaray Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Ali Evren Haydardedeoğlu,HASVET Medikal Genel Koordinatörü Hidayet Şimşek,İnfovet Dergisi Genel Koordinatörü Barış Kolgu,Çiftçi TV Genel Müdürü Mehmet Öztürk,Hünkar Çiftliği Genel Müdürü Eşref Şekerli’ye ev sahipliği yaparak alanında uzman isimlerin tecrübeleri anlatıldı.

Oda Başkanı Sebahattin YAZICI yapmış olduğu konuşmasında ; Veteriner fakültelerinde okuyan öğrencilerin hekimlik eğitiminde göstereceği hassasiyetler, dünyada veteriner hekimliğin uygulanması, veteriner hekimlik eğitimin saha uygulamalarının karşılığı, uzmanlık yapmaya ağırlık verilmesi, mesleki uygulamada pratiklerin dünyada gelişmiş ülkelere entegrasyonu için yabancı dil, literatür tarama gibi konularda gelişim sağlanması gerektiğinin belirtti.

Yarın ise karşılaşılacak sorunları bugünden irdeleyebilmek, atılacak adımları kanun ve yönetmelikleri özümseyerek yaparak sistemli ve donanımlı olarak çalışmak başarıyı da beraberinde getireceğini söyledi.

Bunlara şimdiden hazırlanarak alt yapıyı oluşturma adına işin şimdiden sıkı tutulması gerektiğini belirtti.

Hayatınızın bir kesitini feda ederek geleceğinizi kurtarmak mı yoksa zamanımızı eğlenip geçirilerek geleceğimizi feda etmek mi ? diye tercihlerin iyi yapılması gerektiğini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından kongreye emeği geçenlere plaketlerin takdim edilmesinin ardından kongre etkinliği, misafirlerle yapılan Van Kedisi evi, Van kahvaltısı, Kız kalesinden Van seyri, tekne turuyla Akdamar Adası gezisi ve son olarak da köfte-ekmek ikramı ile son buldu.

 Yübat Başkanı Tugaycan Tok, zorlu bir süreç sonrasında ekip çalışmasıyla ortaya çıkardıkları kongreye,katılan herkese teşekkür ederek, başka organizasyonlarda görüşme temennisinde bulundu.

 


Adres: Fatih Mahallesi Ihlamur Sokak Birlik Apartmanı B Blok No:15/1 TRABZON/TÜRKİYE
Tel:  + 9 0 462 229 08 72
Fax: + 9 0 462 229 08 72