Ana Sayfa
Hakkımızda
Üyelik Bilgileri
Sözleşmeler
Çalışmalarımız
Mevzuatlar
Üyelerimiz
Makale ve Yazılar
Klinik Rehberi
Duyurular
İletişim
Linkler
Faydalı Bilgiler

Duyurular > Dünya Veteriner Hekimleri Günü Coşkuyla Kutlandı

Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanlığı tarafından bölge odamıza bağlı Artvin, Bayburt, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde çeşitli etkinliklerle Dünya Veteriner Hekimleri Günü kutlandı.

Trabzon Akçaabat Körfez Metin Restorant’da yoğun katılımın olduğu akşam yemeği programında Dünya Veteriner Hekimleri Günü coşkuyla kutlandı.

Yapılan programa TRT Trabzon Radyo Müdürü Mehmet Bayraktar, Giresun Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Derviş Kara ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Trabzon Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin YAZICI ile Yönetim Kurulu üyeleri, daire amirleri, çok sayı da veteriner hekimler ile aileleri ve basın mensupları katıldı.

Katılımın yoğun olduğu etkinlik programı Giresun Oda Başkanı Derviş Kara’nın açılış konuşması ile başladı.
 
Kara, Dünya Veteriner Hekimler Gününün bu yılki konusu olan“Tek Sağlık Yaklaşımı ve Sürekli Eğitim”e değinerek, bulaşıcı hastalıklarla mücadelede önemli görevler üstlenen, hayvan sağlığını koruyarak gıda güvenliğinin ve halk sağlığının teminatı olan veteriner hekimlerin gününü kutladı.
Ardından Oda Başkanı Sebahattin Yazıcı, zoonozlar en yaygın hastalıklar arasında olup, zaman zaman çok ciddi sonuçların meydana geldiğini, meslektaşlarımızın hayvan sağlığı olduğu kadar, insan sağlığı ve yaşanabilir bir çevre açısından çok değerli hizmetler sunmakta olduğunu söyledi.
Yazıcı, Tek dünya tek sağlık yaklaşımı; İnsan, hayvan ve çevrenin optimal sağlığı ile yerel,ülkesel ve küresel olarak çalışan değişik disiplinlerin işbirliği faaliyetleri olarak önem kazanmıştır dedi.

TRT Trabzon Radyo Müdürlüğü’ne Plaket
Konuşmaların ardından Oda Başkanı Sebahattin Yazıcı tarafından, TRT Trabzon Radyo Müdürü Mehmet Bayraktar’a Veteriner hekimlik mesleğine ve halk sağlığına katkılarınızdan dolayı plaket takdim edildi.
Bayraktar, hayvan hastalıkları, hayvansal gıdaların güvenliği ve bulaşıcı hayvan hastalıkları konusunda veteriner hekimlerin çok önemli bir görev üstlendiğini söyleyerek veteriner hekimlerin Dünya Veteriner Hekimleri Günü’nü kutladı.
Konuşmalardan sonra mesleki sohbetler eşliğinde akşam yemeği yapıldı. Yemeğin ardından meslekte 25.yılını dolduranlara plaketleri takdim edildi.  Veteriner hekimlik mesleğini cefakar ve vefakar olarak 25 yıl boyunca icra eden Reşat Baş’a Trabzon Limanı Veteriner Sınır Kontrol Noktası Müdürü Selim Terzi tarafından plaketi takdim edildi.


Oda Başkanı’na Plaket
Oda Başkanı Sebahattin Yazıcı’ya Veteriner hekimlik, halk sağlığı ve çevre sağlığı alanlarındaki ulusal ve uluslar arası başarılı çalışmalarından dolayı yönetim kurulu adına Giresun Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Derviş Kara tarafından plaket takdim edildi.

Mesleki birlik, beraberlik ve samimi bir ortamda geçen program canlı müzik eşliğinde devam etti. Yöresel oyunlar eşliğinde de program sona erdi."Dünya Veteriner Hekimler Günü Hafta Programı Kutlamaları" kapsamında Rize İlindeki meslektaşlarımızla bir araya gelindi.

Kutlama programına; Oda Başkanı Sebahattin YAZICI, Yönetim Kurulu Üyemiz Trabzon İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Süleyman BOZ, Rize İl Temsilcimiz Mehmet RAKICI ve Rize ilinde faaliyet gösteren kamu, özel ve Klinisyen veteriner hekimler katılım sağladı.

Açılış konuşmasını Oda Başkanı Sebahattin YAZICI' nın yapmış olduğu kutlama da meslekte 25.yıl plaketleri takdim edildi. 2016 yılı için seçilen tema "Tek Sağlık Yaklaşımı ve Sürekli Eğitim" hakkında konuşmalar yapıldı. Meslek büyüğümüz olan emekli Atilla ŞANAL'ın meslek anıları paylaşıldı. Ardından Rize İl Temsilcimiz Mehmet RAKICI ve Klinisyen Burak ÇAKIROĞLU'nun konuşmalarının sonra mesleki sohbetler yapılarak program sona erdi.Kutlama kapsamında Artvin İlindeki meslektaşlarımızla bir araya gelindi.

Kutlama programına; Oda Başkanı Sebahattin YAZICI, Yönetim Kurulu Üyemiz Trabzon İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Süleyman BOZ, Artvin İl Temsilcimiz Yusufeli Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet AKILLI ve Artvin ilinde faaliyet gösteren kamu, özel ve Klinisyen veteriner hekimler katılım sağladı.

Açılış konuşmasını Oda Başkanı Sebahattin YAZICI' nın yapmış olduğu kutlama da meslekte 25.yıl plaketleri takdim edildi. Mesleki birlik ve beraberlik içerisinde geçen programda Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım DEMİR'e Odamız faaliyetlerine vermiş olduğu katkıdan dolayı plaket verildi.

Sıcak ve samimi bir ortamda yapılan akşam yemeğinde, 2016 yılı için seçilen tema "Tek Sağlık Yaklaşımı ve Sürekli Eğitim" hakkında konuşmalar yapıldı.
 


Adres: Fatih Mahallesi Ihlamur Sokak Birlik Apartmanı B Blok No:15/1 TRABZON/TÜRKİYE
Tel:  + 9 0 462 229 08 72
Fax: + 9 0 462 229 08 72